Split savladao Dubrovnik i plasirao se u polufinale prvenstva Hrvatske

Shannon Shorter je vezanim poenima donio gostima pobjedu
Piše: F. MaršićObjavljeno: 05. svibanj 2024. 21:04

DUBROVNIK - SPLIT 74:82 (12:15, 15:28, 23:17, 24:22)

DUBROVNIK - GOSPINO POLJE, GLEDATELJA: 500 SUCI: Vulić, Kruljac, Modrić

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić 3, Dubelj 17, 6sk, 8a, Guštin 14, 3sk, Vodopija 4, 4sk, F. Vujičić 28, 11sk, 3a, Levi 2, 3sk, 5a, Miović, Gizdavčić 3sk, Cvitković 6, 3sk

SPLIT: Funderburk 11, Perković 7, Shorter 17, 7sk, 3a, Sullivan 14, 8sk, Kalajžić 13, 5a, Tišma, Runjić 5, Kučić 3, Vuko 10, 9sk, 4a, Perkušić 2, Dubravčić, Ljubičić

Košarkaši Splita plasirali su se u polufinale FAVBET Premijer lige svladavši Dubrovnik u gostima rezultatom 82:74.

Otvorili su gosti utakmicu s četiri trice i već nakon 5 minuta igre bili na plus 8. Tijekom četvrtine vanjski šut je malo stao pa su domaći spustili na minus 3, a ukupno je palo 27 poena. Sve se za Split urušilo ulaskom Kreše Ljubičića i Dubrovnik je poveo s plus 4.

Gosti su od tog trenutka napravili seriju 14:0 i poveli s plus 10. U toj je seriji prednjačio Tonko Vuko, ali i budni Lewis Sullivan. Split je kroz drugu četvrtinu imao i plus 14, a tricom Shortera su gosti nakon prvih 20 minuta bili na plus 16. Sjajno je igrao ponajprije Tonko Vuko koji je za šesnaest minuta u igri bio nadomak double double učinka s 9 poena i 7 skokova.

Dubrovnik je drugo poluvrijeme otvorio serijom od 12:2 i smanjio na samo minus 6. Gosti su se trgli i vratili dvocifrenu prednost sredinom treće dionice. Dubrovnik je treću četvrtinu dobio sa 6 poena razlike jer se probudio Filip Vujičić s dvije trice. Gosti su ipak na ulasku u posljednju dionicu imali plus deset.

Domaći su se spustili na minus 5 uz dvije trice na početku četvrtine i utakmica je dobila na zanimljivosti. Nakon treće Dubeljeve trice i koša Vodopije utakmica je došla u popuni egal. Tada je na scenu stupio Shannon Shorter i vezanim poenima donio gostima pobjedu i prolazak u polufinale gdje Split čeka boljeg iz para Cibona - Zabok.