Michael Taeger/imago Sportfotodienst/profimedia
POGLEDAJTE REAKCIJU

Momčad Union Berlina poražena je na domaćem terenu od Bochuma s 3:4
Piše: SNObjavljeno: 05. svibanj 2024. 17:26

Nenad Bjelica i njegov Union Berlin pretrpjeli su novi poraz. U 32. kolu Bundeslige momčad hrvatskog trenera izgubila je na domaćem terenu u Berlinu protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Bochuma, rezultatom 3:4.

Od samog početka nije počelo dobro za Bjelicu, gosti su već u 16. minuti utakmice došli u vodstvo nakon pogotka Maximiliana Witteka. Lijepu akciju gosti su okrunili ubačajem u kazneni prostor gdje je Nijemac dočekao loptu i pospremio ju u mrežu za 1:0. Isti je akter bio strijelac i 15 minuta kasnije, ovoga puta Wittek se majstorski riješio dvojice braniča Uniona i pospremio loptu u prvi kut iza vratara Frederika Rønnowa.

Do kraja prvog poluvremena na semaforu je pisalo 3:0 na Bochum. Ovoga puta obrana Uniona samo je gledala dok se stoper Keven Schlotterbeck ubacio iz drugog plana i nakon odbijanca pospremio loptu u mrežu za veliku prednost.

Bjeličini izabranici su bolje krenuli u nastavku. U samo tri minute preko Yorbea Vertessena i Chrisa Bedie prednost gostiju je smanjena na 2:3, ali nadu za povratak u utakmicu ponovno je ugasio Philipp Hofmann pogotkom za 4:2 u 70. minuti. Ipak, četiri minute kasnije Benedict Hollerbach smanjio je prednost na 3:4 i time postavio konačan rezultat. Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin.

Pogotke pogledajte OVDJE.

Nakon ovog poraza Bochum je preskočio Union Berlin i zauzeo 14. mjesto na prvenstvenoj tablici, do je Bjeličina momčad sada 15. U slučaju da Mainz u večerašnjem susret pobjedi Heidenheim, Union Berlin će i službeno ući u relegacijsku zonu.