Žestoka borba za elitni razred hrvatskog nogometa, pogledajte stanje na tablici

Nakon 24 sata provedena na drugom mjestu, Zrinski Osječko 1664 vratio se na vrh
Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 05. svibanj 2024. 17:33

ZRINSKI OS 1664 - DUGOPOLJE 4:1

OSIJEK Gradski vrt. Gledatelja 800. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 6,5. Pomoćnici: Balen, Lončar. Četvrti sudac: Šantić. Delegat: Krleža.

STRIJELCI: 1:0 - Burčul (20-ag), 1:1 - Tokić (30), 2:1 - Horvat (37), 3:1 - Dogan (55), 4:1 - Svržnjak (70).

ZRINSKI OSJEČKO 1664 (4-2-3-1): Mar. Stanić 6,5 - Unušić 7,5 (od 84. Ćubel -), Dalić 6,5, P. Stanić 6,5, Eskinja 7 - Stanput 7, Mat. Stanić 6,5 (od 75. Marčić -) - Pekarić 6,5 (od 75. Vinogradac -), Horvat 7, Pejić 6 (od 59. Svržnjak 7) - Dogan 7 (od 59. Jelavić 7). Trener: Igor Budiša 7.

DUGOPOLJE (4-2-3-1): Bartulić 6 - Buličić 6 (od 85. Luburić -), Burčul 6, Vladušić 6, Bradarić 6 - Tešija 6, Vidović 6 (od 72. A. Bašić -) - Zdunić 6 (od 90+2. Martinović -), Šaranić 6,5, Bagarić 6,5 (od 90+2. Pućo -) - Tokić 6,5 (od 71. Šarić -). Trener: Mirko Labrović 6.

ŽUTI KARTONI: Tešija (64), P. Stanić (78), Labrović (80).

CRVENI KARTON:

IGRAČ UTAKMICE: Bruno Unušić.

Zrinski Osječko 1664 nakon 24 sata provedena na drugom mjestu vratio se na vrh drugoligaškog prvenstva. Epilog je to nedjeljnog gostovanja Dugopolja koje se kao i protiv Šibenika pokazalo puno opasnijim suparnikom nego što bi to rezultat na koncu pokazivao.

Početno ispitivanje snaga prekinuto je u 11. minuti, Bagarić je odlično prošao po lijevoj strani, uposlio je Zdunića čiji pokušaj blokira Patrick Stanić, koji dira loptu rukom, ali sudac Melnjak odmah pokazuje da tu nema elementa za najstrožu kaznu. Nakon toga domaći su pomalo preuzimali igru u svoje noge, a u 20. minuti došli su do početne prednosti.

Pekarić je odigrao za Unušića, desni branič je oštro nabacio, Dogan nije stigao do lopte, ali zato jest Bruno Burčul od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Bio je to tek prvi pravi napad domaćina i odmah vodstvo. U 30. minuti nova šansa za domaće, Pejić je izašao, nakon Straputova dodavanja, sam pred Bartulića, vratar gostiju brani, ostavlja svoje u igri, a već u sljedećem napadu Dugopolje je izjednačilo.

Dugačka lopta Tešije za Bagarića, koji se našao sam pred Stanićem, umjesto mreže pogađa vratnicu, lopta se odbila na 16 metara gdje je bio Tokić, koji zabija za 1:1. Potpuno zasluženo po svemu što smo vidjeli do tada.

Ipak, Zrinski je ubrzo opet došao do vodstvo, opet je Unušić bio akter, izborio se za loptu na desnom boku, ona je došla do Stranputa koji se odlično ubacuje, Horvat je bio najviši i glavom sa šest metara sprovodi loptu u mrežu.

Svoj odličan nastup u prvom dijelu Unušić je u 42. minuti pokazao i prodorom, te udarcem s lijevom nogom u suprotni kut, Bartulić je krajnjim naporom obranio taj pokušaj.

U nastavak su gosti opet krenuli otvoreno i bolje, ali nisu pronašli način kako doći do Stanića, njihovi pokušaji su se razbijali na 16 metara, a jedan takav je izrodio kontru u kojoj je Dogan riješio pitanje pobjednika. Naime, u 55. minuti Marin Stanić je ispucao loptu sa svojih vrata, Dogan ju je primio s Vladušićem na leđima i kada je stigao u kazneni prostor, odlično se riješio stopera gostiju, te pogodio s 14 metara u rašlje. Prilikom tog udarca se ozlijedio i morao je napustiti igralište.

U 70. minuti postavljen je konačan rezultat, Jelavić je napravio pola posla, prošao je lijevom stranom i poslao loptu na usamljenog Svržnjaka koji sa sedam metara mirno pogađa.

Do kraja smo vidjeli još nekoliko prigoda s obje strane, Šaranić je pucao iz slobodnjaka, Jelavić je imao lijepu prigodu, a na koncu je ostalo 4:1 za domaćina.