ZELJKO HAJDINJAK Cropix
USPJEŠNO OPERIRAN

U nedjelju ujutro doktor Igor Čvrljević izveo je operativni zahvat, koji je prošao dobro
Piše: Toni RoićObjavljeno: 05. svibanj 2024. 20:48

I od najgoreg često postoji još gore, a uvjerili su se u to Velikogoričani na subotnjem gostovanju u Koprivnici kod Slavena Belupa. Ne samo da su doživjeli četvrti poraz u nizu, već su im Podravci prvi put ikada u mrežu smjestili četiri lopte (4:1), dok se vrhunac tragedije dogodio još kod rezultata 0:0 u 20. minuti.

Tada je teško ozlijeđen 18-godišnji desni bek Gorice Đuro Giulio Đekić, koji je nastradao u sudaru s vlastitim vratarom Ivanom Banićem. Na dubinsku loptu domaćih njih dvojica se nisu dogovorila tko će je izbiti, Banić je izašao iz šesnaesterca i u visokom skoku nogom svom snagom zakačio Đekića posred lica, koji je pao na zemlju i ostao ležati bez svijesti. Potres mozga, razbijena arkada, polomljeni zubi, prijelom facijalne kosti. Zastrašujuće dijagnoze stigle su već navečer iz koprivničke bolnice, ali ipak je Đekić došao svijesti i prevezen je u KBC Dubrava Zagreb.

U nedjelju ujutro tamo je doktor Igor Čvrljević izveo operativni zahvat, koji je prošao dobro i prema prvim prognozama Đekić će za sedam dana biti otpušten na kućni oporavak. Eto kako je život često i prečesto okrutan. Prije sedam dana konačno je Đekić dosanjao san da protiv Osijeka odigra prvu seniorsku HNL utakmicu u dresu Gorice i umjesto da do kraja sezone bude predstavljen kao nova velika nada i talent, što on i jest (inače je član mlade reprezentacije Srbije, a podrijetlom je iz Gračaca u Lici, bio u mlađim uzrastima Dinama i Lokomotive), mora se pisati o ovoj nesreći.

Da paradoks bude veći, nastradao je u duelu s Ivanom Banićem, koji je u ovo doba prošle godine, točnije 1. svibnja 2023. u Kranjčevićevoj na utakmici Lokomotiva - Gorica, također doživio ozljedu zbog koje nije igrao do kraja sezone. I opet je kao i ovaj put bila riječ o sudaru dva suigrača jer tada je Matuš Vojtko nogom snažno udario Banića u glavu. Tek u bolnici Banić je došao svijesti, imao je vrlo teški potres mozga i danima poslije morao je boraviti u potpuno mračnim prostorijama bez svjetla.

No, još nije kraj poveznicama lošeg predznaka jer u Koprivnici je već jednom slično kao i Đekić nastradao igrač Gorice Paulius Golubickas. Bilo je to u onoj korona sezoni 2019./2020. kada se 6. lipnja 2020. tada 20-godišnji Litavac u punom trku sudario s igračem Slavena Tomislavom Božićem, te mu je slomljena čeljust. I on je tada morao na operaciju, a tri mjeseca su prošla dok se nije vratio u treninge i utakmice.

Sve je dakle obojano crnim kada su seniori Gorice u pitanju, iako kada se analizira koprivnička utakmica, u prvom poluvremenu su bili značajno bolji suparnik, ali opet ih je izdala realizacija. Imali su četiri čiste prilike za gol, ali samo jednu je u 41. minuti realizirao Nikola Vujnović, poslavši loptu kroz noge vratara Suška u mrežu. Bila je to zaslužena nagrada za pokazano, ali samo dvije minute potom domaći su izjednačili iz svog prvog udarca u okvir, kada je Mioč sjajno pogodio vanjskim felšom u donji lijevi kut pucajući iskosa s desne strane.

image

Stali i posustali

Gol u stilu Modrića kao da je bio najava promjene odnosa snaga na terenu u drugom poluvremenu. Gorica je stala i posustala, a Slaven je bio sve bolji i opasniji, te poveo u 69. minuti golom stopera Božića poslije kornera. Ubrzo su gosti skrivili i kazneni udarac i kada je Mioč pogodio za 3:1, bilo je gotovo. Na kraju je kadet domaćih Marić zabio za 4:1 i tako su sva četiri udarca Koprivničana u okvir vrata Banića završila u mreži, dok treba spomenuti i gredu Agbekpornua što statistika ne računa, iako tu nema logike.

No, to je slično kada udarac zdesna u lijevi kut neki zovu desnim jer gledaju vratarov pogled, što opet nema logike, ako se kaže desni (lijevi) bek ili krilo i napad po desnoj (lijevoj) strani. Trener Gorice Vidović tako je upao u veliku rezultatsku krizu kao i njegov prethodnik Dinko Jeličić, ali ostala su mu samo tri kola da ova sezona konačno završi jer njezin drugi dio za Velikogoričane je kao iz noćne more...