SJAJNA PREDSTAVA

Pijetlovima bi se trebao pridružiti iduće godine kada napuni 18 godina
Piše: Vito TomasObjavljeno: 05. svibanj 2024. 20:23

Nogometaši Radomiak Radoma ostvarili su veliku 3:0 pobjedu na gostovanju kod Legije Varšave, a u strijelce se još jednom upisao Luka Vušković.

Domaćinima je već u 6. minuti isključen Bartosz Kapustka, tako da su gosti do kraja susreta igrali s igračem više. A igračku nadmoć iskoristili su u drugom poluvremenu, zabivši tri pogotka u 13 minuta. Prvo je u 66. poentirao Lisandro Semedo, u 73. je prednost udvostručio Vagner, da bi točku na i u 79. minuti postavio Vušković sjajnim pogotkom.

17-godišnji Vušković silovito je opalio s gotovo 25 metara, a lopta je na putu do gola zakačila jednog od igrača Legije i na kraju završila u mreži. Bivšem Hajdukovcu ovo je već treći pogodak od dolaska u Poljsku. Vušković je, podsjetimo se, u rujnu prošle godine u rekordnom transferu Hajduk zamijenio Tottenhamom, a u međusobnom dogovoru klubova trenutno igra na posudbi u Radomiaku. Pijetlovima bi se trebao pridružiti iduće godine kada napuni 18 godina.

Radomiak je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto tri kola uoči kraja i odvojio se na šest bodova od opasne zone. Legia je pak s 50 bodova ostala na petom mjestu poljske Ekstraklase.